ORDU VALİSİ’NE ‘YEŞİL EKONOMİ ÖDÜLÜ’

Ordu Valisi’ne ‘Yeşil ekonomi ödülü’

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun derelerinin bir marka olarak öne çıkması ve tanıtılması konusundaki çalışmaları nedeniyle Artı 1 TV’nin ‘Yeşil Ekonomi’ programı kapsamında bu yıl 4.sü gerçekleşen ‘Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü.

Ordu’nun Dereleri isimli türküsünden yola çıkarak, şelaleleri turizme açması, Türkiye ve dünya ülkelerine tanıtımını gerçekleştirilmesi, çevreye ve ülke ekonomisine duyarlılığı ve katkıları nedeni ile Vali İrfan Balkanlıoglu’na layık görülen ‘Yeşil Ekonomi Ödülü’ Ekonomi Gazeteciler Derneği(EGD) Başkanı, gazeteci-yazar ve televizyon programı sunucusu Celal Toprak tarafından İstanbul’da düzenlenen bir törenle takdim edildi.

Yeşil ekonomiye katkı sağlayanları yüreklendirmek için 4 yıl önce ödül vermeye başladıklarını ifade eden Celal Toprak, “Şimdi yüreklendirmenin de ötesine geçtik. Yeşil ekonominin kim daha iyisini yapıyor onu aramaya başladık. Bu anlamda doğru yolda olduğumuzu, doğru adım attığımızı düşünüyorum. Ödüle layık görülen kişiler, 46 kişiden oluşan jürimizin çok ince eleyip sık dokuması sonucu bize önerildi. Ödüle layık görülen kişilerin gerçekten de önemli işler yaptıklarını gördük. Onları ödüllendirmek, bizim içinde bir ödüldür aynı zamanda. Ödüle layık görülenleri kutluyorum” diyerek, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun ödülünü takdim etti.

“ÇEVREYİ KİRLETMEDEN TURİZM YAPACAĞIZ”
“Yeşil Ekonomi Ödülü”nü, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak’ın elinden alan Vali İrfan Balkanlıoğlu’da ödülle ilgili duygularını şöyle dile getirdi: “10 ay önce Ordu Valiliği görevine atandım. Ordu’ya geldiğimde, Ordu’nun Türkiye’nin en güzel illerinden birisi olduğunu, adete cennetten bir köşe olduğunu gördüm. Ordu’yu gezdikçe hayranlığım daha arttı. Karadeniz’de güzellik namına ne varsa Ordu’da hepsi fazlasıyla var. Ancak yeterince tanıtılmadığı için Karadeniz deyince akla ilk önce Ordu gelmiyor. Bu güzellikleri herkesin görmesini istedik. Bunun için tanıtım faaliyetlerine başladık. Hemşehrimiz olan Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Sayın Celal Toprak’tan bize bu teklif gelir gelmez hemen kabul ettik. Ordu’ya gelen ekonomi gazetecileri Ordu’ya hayran kaldılar. Yakında kısmet olursa bir proje neticesinde Karadeniz bölgesine en fazla turist gönderen Arap aleminin en meşhur gazete ve televizyonlarının temsilcilerinden oluşan 29 kadar gazeteci bizim konuğumuz olacak. Arap alemine inşallah Ordu’yu ve Türkiye’yi tanıtıp, lanse edeceğiz. Ordu’yu turizme kazandırmak istiyoruz. Çevreyi kirletmeden ve o güzelliği bozmadan biz Ordu’yu turizme açmak istiyoruz. Bunun için kolları sıvadık. Bu konuda epey de mesafe katettik. Ulusal bazda yayın yapan gazeteler, dergiler, televizyonlar Ordu’nun tanıtımını, reklamını yaptı. İnşallah önümüzdeki günlerde daha çok Ordu’dan bahsedilecek. Bu sayede Ordu halkı turizmle, turizmin getirdiği gelirlerle geçinebilecekler. Bizim de bu konuda ufacıkta olsa bir katkımız olabilirse, burada bir çığır açabilirsek ne mutlu diyebileceğiz.”

METİN AKYÜREK
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz